Walentynki! Bycie singlem vs. bycie w związku

lutego 14, 2017Dzisiaj, w TEN dzień szczególny - temat lifestylowy. Temat rzeka ale w naszym życiu jest to temat, który nigdy nie przeminie. Mamy przecież tylko dwie opcje - albo być z kimś albo trzymać się z daleka od związków czy relacji międzyludzkich ;)


miłość blog


Ten, kto nigdy nie był zakochany nie będzie wiedział, co może dostać i jakim człowiekiem może być dzięki lub przez miłość.


Ile ludzi tyle opinii


Teoretycznie bycie samotnym nie musi być niczym złym albo przykrym


Czasami ludzie decydują się żyć samemu ponieważ w pewnym sensie jest to dla nich wygodne lub są po prostu egoistami ;)


Czasami po prostu nie mogą sobie nikogo znaleźć lub też trafiają na nieodpowiednich ludzi, przez co związki są męczące dla obu stron.


Lubią spędzać czas samotnie twierdząc, że dobrze im z tym...
- Na dłuższą metę - zdecydowanie NIE!Można też wybrać pół na pół tzn. być z kimś ale zachowując swoją bezpieczną przestrzeń. Tylko czy taka droga nie doprowadzi do rozpadu na dłuższą metę? Jeśli większość rzeczy będziemy robić samemu i nie będziemy dzielić się ani obowiązkami ani przyjemnościami we dwoje?


A co ze związkami na odległość? Czy warto?

Dzisiaj ludzie coraz częściej poznają się przez internet - Czy warto zaufać?


Przede wszystkim partnerstwo


To wielka umiejętność spędzania z kimś praktycznie każdej minuty życia - dzielenia się obowiązkami, wyręczania siebie nawzajem w rzeczach i tych trudnych i błahych, które jednak mogą być problemem dla drugiej połówki.
Rozmowa

Bez tego nie da się poznać drugiego człowieka i dzięki niej wszystko się skleja w całość a więc relacje między partnerskie.
Wyrozumiałość i tolerancja

Jeśli coś nam się nie podoba w kimś to w żaden sposób nie możemy sobie wmówić, że kogoś DA SIĘ ZMIENIĆ bo najzwyczajniej w świecie TO NIEMOŻLIWE. Każda jednostka jest INDYWIDUALNA i ma swój charakterystyczny zespół cech.Pamiętajcie, że w ZIMĘ nie zawsze musi być zimno jeśli macie się do kogo przytulić a w LATO - to miłe jeśli ktoś przyniesie szklankę schłodzonego napoju :)
Jakie jest Wasze zdanie?
Jak spędzacie Walentynki?

Zobacz podobne posty

9 komentarze

 1. Zaciekawiło mnie Twoje pytanie dotyczące tego, czy warto zaufać osobie poznanej przez internet... Według nas wszystko zależy, jak duża odległość dzieli ludzi, w jakich okolicznościach spotkają się osobiście i w jakim stopniu można drugą osobę "sprawdzić". W naszym przypadku Państwo Myszy poznali się przypadkiem przez Internet... Dziś, po 6 latach, mają fajnego synka, drugiego dzidziusia w drodze, gromadkę zwierzaków i własne mieszkanie. Więc czasem chyba jednak warto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeżyłam podobną historię, która trwa do dziś :) warto ale w dużej mierze jest to też kwestia zaufania i w pewnym stopniu cierpliwości czy wytrwałości.

   Usuń
 2. Bezsensowny post XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja poznałam mojego faceta przez internet ;)) A miłość kwitnie ;) od dwóch lat jesteśmy ze sobą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca się zgadzam, ponieważ myślę, że niektórzy decydują się na życie w samotności, ponieważ albo nie czują po prostu takich chęci, nie mają takiej potrzeby, albo nie potrafią żyć z kimś na dłuższą metę i chcą oszczędzić drugiej osobie problemów... można żyć samemu. Niektórzy nie potrzebują związku do szczęścia, wystarczą im do tego przyjaciele, rodzina. Niekoniecznie partner.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie wolę życie z facetem niż bez. Facet to jest to, ale nie byle jaki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Poznałam swojego męża przez Internet... Ja w Polsce, on w Korei Południowej. To było w 2009 roku... najpierw było koleżeństwo, potem przyjaźń a potem gorąca miłość która jest do dziś :D W 2014 zostaliśmy "Państwem Yun" :) Związek na odległość to masakra mówiąc szczerze ale da się? Da się!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny!
Motywuję mnie to do pracy nad blogiem i wiem, że nie jest to czas stracony.
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu
- komentarze tego typu nie będą publikowane.


Archiwum

Ostatnie posty