Marketing bloga | Jak zrobić ładny nagłówek na bloga?

listopada 29, 2018


Ładny nagłówek przyciąga uwagę czytelników oraz zdobi cały blog. Jest jak wisienka na torcie. Jeśli na naszym blogu dużo się dzieje i niektóre elementy strony czy kolory są dominujące, lepiej zrezygnować ze zbyt krzykliwego nagłówka. Jak zrobić nagłówek w szybki sposób? Zapraszam na post!

Nagłówek podmienisz w ustawieniach bloga, w sekcji UKŁAD. O tym jakich wymiarów potrzebujesz można się dowiedzieć poprzez najechanie na nagłówek kursorem, następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy - Otwórz grafikę w nowej karcie. Pobierz nagłówek w postaci obrazu na pulpit i wrzuć go do jakiegoś programu graficznego.

Ja najczęściej korzystam z GIMPA. Przerzucam dany element do programu i automatycznie wykrywa rozmiary zdjęcia. Następnie otwieram nowy plik o tych samych wymiarach i tworzę nowy nagłówek.

Przy tworzeniu nagłówka korzystam z bazy darmowych zdjęć:

- pixabay.com
- unsplash.com
- freepik.com

Kiedyś korzystałam z picmonkey - świetne narzędzie online z dodatkowymi efektami i gadżetami, które przydają się w obróbce zdjęć na bloga. Niestety teraz jest płatne i jeśli chcemy pobrać stworzony plik, musimy się zarejestrować i wykupić abonament premium.


Jestem ciekawa w jaki sposób robicie nagłówek na bloga?
Czy korzystacie z czyjejś pomocy?

Zobacz podobne posty

1 komentarze

  1. Odkąd przesiadłam się do Photoshopa, nie wyobrażam sobie bez niego pracy :D

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny!
Motywuję mnie to do pracy nad blogiem i wiem, że nie jest to czas stracony.
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu
- komentarze tego typu nie będą publikowane.


Ostatnie posty