KHADI ziołowa farba do włosów ciemny brąz

lutego 24, 2019


Po raz kolejny próbuję henny do farbowania włosów. Tym razem marka Khadi poszła pod lupę. Czy jakość idzie w parze z ceną? Co z trwałością koloru i samą koloryzacją? Zobaczcie!

Ziołowe farby do włosów marki Khadi kosztują około 35zł za 100g. Szczerze mówiąc wydawało mi się, że to małe opakowanie nie wystarczy na moją długość włosów (aktualnie mam włosy do brody). Po rozpakowaniu i przygotowaniu henny, masa przybrała całkiem sporą objętość. Henny wystarczyło by na dwa farbowania. Jeśli chodzi o zapach to henna pachnie typowo ziołowo i jak "mokra trawa".

Co na etykiecie?

khadi

Ziołowe henny nie zawierają szkodliwych dla włosów substancji jak np. amoniak. Dzięki swojej ziołowej kompozycji farbują włosy nadając im delikatny połysk i kolor. Jedynym minusem podczas farbowania włosów henną jest fakt, że trzeba włosy bardzo dobrze wypłukać bo farba zastyga wręcz na włosach i sprawia, że są i sztywne i szorstkie w dotyku. Farba może też się kruszyć tzn. po wysuszeniu włosów może się delikatnie osypywać na ubranie. Dlatego też ważne jest aby dokładnie wypłukać włosy. Niestety im dokładniej wypłukamy włosy tym szybciej zmyjemy ich kolor.

farba ziołowa khadi

Do opakowania dołączono czepek, rękawiczki i oczywiście instrukcję obsługi co i jak. Sam proces farbowania nie powinien sprawić problemu. Oczywiście przed aplikacją należy wykonać próbę uczuleniową np. w zagięciu łokcia lub na płatku ucha. Jeśli nie występuje żadna reakcja alergiczna - przystępujemy do farbowania. U mnie farba utrzymała się ponad miesiąc czasu ale nie pokryła wszystkich siwych włosów a jedynie je "złapała". Przy każdym kolejnym myciu farba, która pokryła siwe włosy coraz bardziej płowiała i wyjaskrawiała je, przez co bardziej rzucały się w oczy. Cena mogłaby być nieco niższa lub pojemność powinna być podzielona na dwie saszetki. Poza tym jestem zadowolona z farby marki Khadi.

henna do włosów khadi


Podsumowując:

Opakowanie: 5/5
Wydajność: wystarczająca nawet na dwa farbowania krótkich włosów
Cena: ok. 35 zł
Skuteczność: dobrze farbuje włosy ale słabiej radzi sobie z siwymi włosami
Zapach: ziołowyFarby ziołowe do włosów: tak czy nie?


Zobacz podobne posty

0 komentarze

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny!
Motywuję mnie to do pracy nad blogiem i wiem, że nie jest to czas stracony.
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu
- komentarze tego typu nie będą publikowane.


Ostatnie posty