Bańki chińskie na cellulit i nie tylko

kwietnia 15, 2016

Wiosna już przyszła, pogoda coraz lepsza a za dwa miesiące lato! Najwyższa pora, żeby ujędrnić swoje ciało. Bańki chińskie to propozycja dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć cellulitu, ujędrnić pośladki czy uda lub też przynieść ukojenie zbolałym plecom.


bańki chińskie masaż bańką chińską niebieska


Na kurs masażu bańką chińską zapisałam się chyba dwa lata temu. Wtedy też dowiedziałam się co i jak wykonywać aby robić to poprawnie i nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy. Jak później sprawdziłam w Internecie, są również filmiki instruktażowe na youtube.com

Bańki są dostępne w aptekach i sklepach internetowych. Ja swoje bańki kupiłam lokalnie w sklepie z kosmetykami i przyniosłam je na kurs masażu bańką chińską.


bańki chińskie instrukcja obsługi


bańki chińskie w pudełkuW pudełku mieszczą się 4 sztuki w 4 różnych rozmiarach. Zależnie od tego jaką część ciała masujemy używamy danego rozmiaru. Bardzo ważne jest to, aby przed przystąpieniem do masażu wykonać dwie rzeczy:

1. Zanurzyć bańkę we wrzątku na kilka minut lub chociaż na chwilę - dlaczego? Żeby bańka była i ciepła dla klientki i bardziej miękka dla Was. Tak abyście nie miały problemu z jej zginaniem, zasysaniem czy też odsysaniem.

2. Przed przystąpieniem do masażu bańką musimy przygotować ciało naszej klientki - nasmarować rozgrzaną w dłoniach oliwką oraz przeprowadzić na niej drenaż limfatyczny,  który jest szczególnie ważny. Przygotowuję on do pobudzenia krążenia krwi, przepchaniu limfy w stronę węzłów chłonnych (zazwyczaj pachwin w tym przypadku, jeśli zaczynamy od ud) oraz ciało naszej klientki nie doznaje szoku jeśli od razu zaczniemy masaż od bańki.


Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym czy też w tym przypadku masażu, istnieją również przeciwwskazania:

- cera naczynkowa ponieważ może dojść w tym przypadku do groźnego rozszerzenia naczyń krwionośnych
- problemy z krążeniem (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca
- gorączka
- choroby nowotworowe i zakaźne
- padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków
- stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby
przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
- hemofilia
- miesiączka
- ciąża
- wiek (nie wykonuje się masażu u osób powyżej 80. roku życia)
- rozstępyBańka - zazwyczaj gumowa - działa na zasadzie próżni, Wysysa lub zasysa powietrze pod ciśnieniem. Wykonujemy nią ruchy okrężne, podłużne czy też krzyżowe (zygzakowate). Ważne jest aby bańki po zassaniu nie odrywać gwałtownie - spowoduje to ból, w efekcie którego pojawią się siniaki na ciele.


Bańki chińskie mimo, że łatwe w obsłudze należy używać z rozsądkiem, najlepiej po "lekcji" próbnej od osoby, która ma wykształcenie kierunkowe lub po obejrzeniu filmiku instruktażowego. Masaż bańką chińską może przynieść widoczne efekty już po pierwszym zastosowaniu.

Bańki po użyciu należy dokładnie umyć. Normalnym efektem jest to że mają biały nalot, jest to pozostałość wody. Nie należy się również dziwić dlaczego bańka jest brudna po masażu - jest to oliwka z naszym "złuszczonym" naskórkiem. Barwa jest podobna do koloru brązu/słabej czerni.
Bańki chińskie po jakimś okresie użytkowania stają się bardziej miękkie. Cena waha się w okolica 15-30złbańki chińskie oryginalne opakowanie
Podsumowując:

Opakowanie: 5/5
Wydajność: 4/5
Cena: 5/5
Skuteczność: 5/5
Zapach: gumowy

Zobacz podobne posty

2 komentarze

  1. Ja mam tylko jedno pytanie czy to co pani sprowadza z chin serio jest takie dobre.

    OdpowiedzUsuń
  2. 100% zgadzamy się z informacjami podanymi przez Panią, szczególnie co do tego aby przed pierwszym samodzielnym użyciem baniek skontaktować się z profesjonalistą i odbyć z nim pierwszą sesję. Pomoże to uniknąć pewnych możliwych komplikacji w przyszłości. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny!
Motywuję mnie to do pracy nad blogiem i wiem, że nie jest to czas stracony.
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu
- komentarze tego typu nie będą publikowane.


Archiwum

Ostatnie posty