5 programów, które ułatwiają moje blogerskie życie

lutego 14, 2018


Pisząc bloga nie raz, nie dwa - napotkamy na swojej drodze wiele przeszkód. A to graficznych, bo jak tu zrobić ciekawą grafikę przykuwającą uwagę niejednego czytelnika. W końcu dzisiaj sama treść to już nie wszystko. W tym poście przedstawię Wam 5 programów, których używam w blogosferze.


5 programów NIE tylko przydatnych w blogowaniu


1. Najpierw trzeba mieć jakąś ciekawą grafikę jako okładkę do zaprezentowania postu lub jako przerywnik w tekście podkreślający post/naszą wypowiedź. Najlepszą jakiej dotychczas używałam DARMOWĄ wyszukiwarką obrazów jest wg mnie PIXABAY. Zdjęcia można używać również komercyjnie, bez podpisywania a więc strona daje naprawdę dużo możliwości.


pixabay wyszukiwarka


2. Swoje autorskie zdjęcia przerabiam w najbanalniejszym programie - PICASA. Doszłam do wniosku, że photoshop jest zbyt trudny i zbyt skomplikowany do szybkiej obróbki zdjęć na bloga. Owszem - nie ma porównania, kiedy mamy obrobić jakiś portret nawet dla siebie, nie wybierzemy wtedy Picasy ale program do obróbki zdjęć na bloga nie musi mieć multum funkcji - wystarczą te podstawowe.


program picasa


3. Photoscape - o tym programie dowiedziałam się z blogosfery. Początkowo nie za bardzo umiałam się nim posługiwać i do dziś nie opanowałam wszystkiego. Jednak w bardzo szybki sposób można dodawać masowo swoje logo do zdjęcia, co zaoszczędza mi wiele czasu. Można też robić gify - krótkie animacje, które wyglądają jak filmik. Photoscape jest też programem do obróbki zdjęć ale jak na razie nie przekonałam się do jego użytkowania w tej kwestii.
photoscape online


4. PicMonkey - poznałam go przez przypadek. Program używałam głównie online i byłam z niego bardzo zadowolona bo w szybki sposób mogłam przygotować jakąś okładkę do postu. Jednak z czasem praca na nim stawała się uciążliwa - program zbyt długo się wczytywał. Program miał bardzo dużo ładnych czcionek i efektów. Nawet chciałam się pokusić na płatną wersje ale ciągle było tyle nowości, że to mi wystarczało. Niestety ostatnio chciałam sobie przygotować na szybko okładkę do denka a tu zonk - wersja online stała się całkowicie płatną. Oczywiście mamy możliwość testowania 7 dni ale to mnie nie zadowala... Korzystałam z tego programu 3-4 razy w miesiącu.


picmonkey program


5. Format Factory - program do konwersji plików (zdjęć, filmów, muzyki). Używam go często do filmów jeśli chcę zmienić format z .rmvb na .avi ale też przerabiam sobie przygotowane już zdjęcia (z moim logo). Pomniejszam je do innego rozmiaru, dzięki czemu zajmują mniej miejsca na dysku blogowym.


program do konwersjiJestem ciekawa z jakich korzystacie programów i czy znacie powyższe?

Zobacz podobne posty

8 komentarze

 1. Też mnie zaskoczyło, że PicMonkey jest teraz płatne :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda, bo program zapowiadał się bardzo ciekawie ale widocznie chcą zarobić na nim

   Usuń
 2. PhotoScape to mój ulubiony program do obróbki zdjęć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja jeszcze go nie rozgryzłam całkiem więc na razie go tak nie doceniam jak Ty :)

   Usuń
 3. ja korzystam z picassa oraz od niedawna z Photoscape . robię tylko podstawowe poprawianie zdjęć

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam je wszystkie i faktycznie są bardzo przydatne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znamy Picasę - używamy jej na co dzień do poprawiania zdjęć do rodzinnego albumu, czasem an blog (choć nasze zdjęcia nadal są kiepskie - fotografów z nas nie będzie) :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny!
Motywuję mnie to do pracy nad blogiem i wiem, że nie jest to czas stracony.
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu
- komentarze tego typu nie będą publikowane.


Ostatnie posty