Zabiegi kosmetyczne: Peeling kawitacyjny Skin Scrubber

czerwca 27, 2018


Od ponad 3 lat korzystam ze swojego domowego, mobilnego peelingu kawitacyjnego. W dzisiejszym poście chciałabym Wam opowiedzieć, czy warto go kupić, jakie są plusy i minusy z posiadania peelingu kawitacyjnego, dla kogo jest to odpowiedni produkt oraz ile kosztuje zabieg peelingiem kawitacyjnym w salonie kosmetycznym.

Czym jest peeling kawitacyjny i jak działa?

Skin Cleaner/Skin scrubber/Peeling kawitacyjny działa na zasadzie fal ultradźwiękowych, które zapewniają skórze masaż jak również oczyszczanie. Urządzenie jest małe i poręczne oraz pozwala wyeliminować plamy, zmarszczki, pryszcze oraz oczyścić pory. Peeling może być stosowany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Przeznaczony jest dla osób ze skórą tłustą, problematyczną oraz dla osób, które mają skórę delikatną i nie mogą stosować mechanicznego oczyszczania twarzy. Peeling poprawia mikrokrążenie, strukturę blizn, oczyszcza bezboleśnie, poprawia wymianę jonową wzmagając produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu z użyciem peelingu kawitacyjnego:

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, skóra twarzy powinna być lekko nawilżona wodą/tonikiem lub hydrolatem. Najczęściej do zabiegu stosuje się pędzelek, którym stale nawilża się twarz przed przyłożeniem głowicy/szpatułki peelingu. Po przyłożeniu szpatułki peelingu do nawilżonej skóry wytwarza się mgiełka wodna - zachodzi wtedy proces ultradźwięków. Kawitacja jest pojęciem naukowym, który opiera się na zmianie z formy skupienia ciekłego w gazowy poprzez minimalizowanie ciśnienia. Aby osiągnąć efekt kawitacji, nawilża się skórę wodą, której kropelki wytwarzają pęcherzyki napełnione gazem. Podczas fal ultradźwiękowych następuje ich pękanie oraz niszczenie martwych komórek, zlikwidowanie produkcji sebum, czyszczenie naskórka i odsłonięcie nowego.

Przeciwwskazania:
- ciąża
- osteoporoza
- niewydolność krążenia

Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego:
- całkowita bezbolesność
- zmniejszenie wydzielania sebum i świecenia się skóry
- szybsza regeneracja naskórka
- wzmożona produkcja kolagenu
- wygładzenie oraz spłycenie blizn

Jakie efekty osiągnęłam po systematycznym stosowaniu peelingu?

Moja skóra twarzy jest bardziej napięta. Poprawa nastąpiła również w kolorycie skóry - jest bardziej naturalna, promienna a nie szara i zmęczona. Przypuszczam, że oczyszczenie skóry jest bardzo płytkie ale zastosowanie peelingu pomaga "wydobyć" wgłębiony w skórę podkład, który nie jest całkiem zmyty nawet mimo zastosowania ściereczki muślinowej do mycia twarzy.

Koszt peelingu kawitacyjnego waha się w granicach od 120zł do nawet 500zł jeśli kupimy kombajn kosmetyczny z peelingiem kawitacyjnym.


Czy zakupiłabyś peeling kawitacyjny? Czy może już go posiadasz?

Zobacz podobne posty

5 komentarze

 1. byłam kilka razy na peelingu kawitacyjnym. możliwe, że sama kupię sobie to urządzenie, nie jest drogie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieraz miałam robiony i robiłam innym peeling kawitacyjny, ale nie jest to mój ulubiony zabieg. Nie daje spektakularnych efektów, chociaż dla mało wymagających osób jest wystarczający.

  OdpowiedzUsuń
 3. Często korzystam z tego zabiegu,w połączeniu z mikrodermabrazją moja skóra jest odświeżona i naprawdę ładnie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks for the informative post about skin scrubber machine
  I’ve been searching for others routine where I can get ideas and this one is the best. Well done!
  We have to adopt the best Skin Scrubber for healthy clear skin!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super sprawą jest również laserowy peeling węglowy oraz złuszczanie naskórka kwasami

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny!
Motywuję mnie to do pracy nad blogiem i wiem, że nie jest to czas stracony.
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu
- komentarze tego typu nie będą publikowane.


Archiwum

Ostatnie posty